Lade Veranstaltungen

Vergangene Veranstaltungen

Veranstaltungen Such- und Ansichtennavigation

Gusht 2018

Festa Kombëtare e Zvicrës 2018

01/08/2018 @ 18:00 - 22:00
Domje Domje, Albanien + Google Karte

Te dashur anetare dhe miq te klubit zviceran! Ju ftojme te merrni pjese ne festen kombetare te Zvicres diten e merkure me date 1 gusht tek anetarja e klubit Linda Pirja ne Domje ne oren 18:00. Mberritja nga Tirana: Dalja nga autostrada tek QTU e me pas rruga dytesore. Nga Durresi: Rruga per Rinas, dalja Domje. Rezidenca e ambasades eshte ne ndertim, e megjithekete, amabasada na dhuron me rastin e kesaj feste vere dhe djath. Per te ngrene do serviren…

Mehr erfahren »

Tetor 2018

Vizite në ‘SFI Training Center’, Peza

13/10/2018 @ 11:00 - 15:00
SFI Training Center, Peza, SFI Training Center, Peza
Peza, Albanien
+ Google Karte

Të dashur miq të Klubit Zviceran të Shqipërisë, Siç njoftohet gjatë asamblesë së përgjithshme të fundit, komiteti dëshiron që të ftojë anëtarët e Klubit për (ri) zbulimin e projekteve dhe iniciativave të kryera nga organizata ose persona privatë që kanë lidhje me Zvicrën. Pas një distileria dhe një restoranti, ne jemi të lumtur t'ju urojmë vizitën e qendrës i Fondacionit Zviceran për Inovacion, i udhëhequr nga anëtari ynë i respektuar i komitetit z. Christian Vögeli. Ne ju ofrojmë programin e…

Mehr erfahren »

Dhjetor 2018

Vizitë në Atelier

07/12/2018 @ 17:30 - 21:00
Treffpunkt – lieu de rendez – vend takimi – 7.12.18, 17.30h, Rruga Ali Visha 3
Tirana, Albanien
+ Google Karte

Të dashur anëtarë dhe miq të klubit zvicerian Ju ftojmë të merrni pjesë në aktivitetin e rradhës që zhvillohet. Vizitojmë atelienë e artistit Thomas Hunziker, i cili punon dhe banon, në Tiranë. Veprat e tij mund ti gjeni edhe në faqen, www.thomashunziker.ch Aktiviteti i ditës vijon me një darkë në ambientet e restorant Fishop. E premte dt.7/12/2018 17:30-18:30 Vizitë në atelie, Rruga Ali VIsha, pranë Piceri Prego. 18:30-21:00 Darka me vetëpagesë, në restorant Fishop, Rruga Qemal Guranjaku Në ambjentet përkatëse…

Mehr erfahren »

Shkurt 2019

Fondy në Durrës

10/02/2019 @ 14:00 - 18:00
Çerdhe ditore Qendra Nehemia, Rruga Koco Miho
Durrës, Albanien
+ Google Karte
swissclub-fondue

Të dashur anëtarë dhe miq të Klubit Zviceran Në emër të komiteti, ju urojmë një Vitin e Ri të lumtur dhe të begatë! Jemi të lumtur t'ju ftojmë në ngjarjen tjetër. Darkë tradicionale me fondue do të zhvillohen këtë vit te Ueli dhe Dora Dietrich në Durrës. Ata po hapin për ne Çerdhe ditore Qendra Nehemia. Ne falënderojmë Ueli dhe Dora për të rënë dakord spontanisht për të na ftuar në darkën e fondues të këtij viti. E diel, 10…

Mehr erfahren »

Maj 2019

Mbledhje e Përgjithshme 2019

10/05/2019 @ 18:30 - 21:00
Sheqer Pikant, Sheqer Pikant
Tirana, Albanien
+ Google Karte

Të nderuar anëtarë dhe miq të Klubit zvicerian të Shqipërisë Komiteti ka kënaqësinë t’ju ftojë për Asamblenë e Përgjithshme 2019, ditën e premte 10 maj 2019, ora 18:30 tek restoranti Sheqer Pikant Kjo Asamble e Përgjithshme do të jetë një mundësi për të shqyrtuar aktivitetet e organizuara këtë vit nga Klubi dhe natyrisht për të ndarë me ju projektet e Komitetit për vitin e ardhshëm. Por mbi të gjitha, kjo ngjarje do t'ju lejojë juve, anëtarëve dhe miqve, që të ndani…

Mehr erfahren »

Korrik 2019

Festa Kombëtare e Zvicrës 2019

25/07/2019 @ 19:30 - 21:00

Ftesat personale do të shpërndahen direkt nga ambasada. .

Mehr erfahren »

Shtator 2019

Vizitë në mobilieri

28/09/2019 @ 11:00 - 15:00
in-Wood, Rruga e Prushit
Prush, Albanien

Të dashur miq të Klubit Zviceran  Ne jemi të lumtur t'ju ftojmë në takimin e rradhës.  Ne do të vizitojmë mobilierinë „in-wood" të anëtarit tonë Daniel Gachnang në Prush. Këtu jo vetëm që prodhohen mobilje me cilësi të lartë, por edhe trajnohen nxënës. Do të mësojmë më shumë rreth këtij sistemi dual i arsimit. Christian Voegeli gjithashtu do të na prezantojë me këtë rast pikën mbështetëse të Fondacionit Zviceran për Inovacion. Informacioni i parë mund të gjendet në www.sfi-foundation.org. Më…

Mehr erfahren »

Tetor 2019

½ Marathon Tirana

13/10/2019

Të nderuar anëtarë dhe miq të Klubit Zviceran Ne si Klub marrim pjesë në Maratonë! Kush nga ju merr pjesë? Ne duam të mblidhemi një grup për vrapimin e 10 kilometrave. Synimi ynë nuk është për të vrapuar shpejt, por ta bëjmë me një ecje të shpejtë, kështu që ne gjithashtu mund të shkëmbejmë sëbashku. Më shumë informacione rreth Maratonës mund të gjeni në www.tiranamarathon.com. Veprohet si më poshtë: Kush është i interesuar, regjistrohet vetë në internet Lloji i Maratonës: Tiranë 10 km…

Mehr erfahren »

Nëntor 2019

Vaj ulliri “Shkalla” – vizitë dhe provë

23/11/2019 @ 11:00 - 15:00
Fabrika e Vajit “SHKALLA SH” Fabrika e Vajit SHKALLA SH, Albanien + Google Karte

Të nderuar anëtarë të Swissclub Albania, Komiteti ka kënaqësinë t'ju ftojë në vizitën e fundit të vitit, të Shtunën, 23 Nëntor 2019 në orën 11:00. Do të kemi kënaqësinë të vizitojmë fabrikën e vajit të ullirit SHKALLA, ku do të prezantohen të gjitha fazat e prodhimit. Për të përfunduar këtë vizitë, do të ofrohet një provë vaji. Komiteti i Klubit ka zgjedhur për këtë rast t'u ofrojë anëtarëve që paguan tarifën e anëtarësimit këtë vit një shishe të vogël me…

Mehr erfahren »

Mars 2020

Fondy në Durrës

15. Mars @ 14:00 - 18:00
Çerdhe ditore Qendra Nehemia, Rruga Koco Miho
Durrës, Albanien
+ Google Karte
swissclub-fondue

Të dashur anëtarë dhe miq të Klubit Zviceran Jemi të lumtur t'ju ftojmë në ngjarjen tjetër. Darkë tradicionale me fondue do të zhvillohen këtë vit te Ueli dhe Dora Dietrich në Durrës. Ata po hapin për ne Çerdhe ditore Qendra Nehemia. Ne falënderojmë Ueli dhe Dora për të rënë dakord spontanisht për të na ftuar në darkën e fondues të këtij viti. E diel, 15 Mars  2020 Ora 14.00 Mbërritje në Çerdhen ditore në Rruga Koco Miho, parkimi në frontin…

Mehr erfahren »
+ Veranstaltungen exportieren