Lade Veranstaltungen

« Alle Veranstaltungen

  • Diese Veranstaltung hat bereits stattgefunden.

Fondy në Durrës

15. Mars @ 14:00 - 18:00

swissclub-fondue

Të dashur anëtarë dhe miq të Klubit Zviceran

Jemi të lumtur t’ju ftojmë në ngjarjen tjetër. Darkë tradicionale me fondue do të zhvillohen këtë vit te Ueli dhe Dora Dietrich në Durrës. Ata po hapin për ne Çerdhe ditore Qendra Nehemia. Ne falënderojmë Ueli dhe Dora për të rënë dakord spontanisht për të na ftuar në darkën e fondues të këtij viti.

E diel, 15 Mars  2020

Ora 14.00 Mbërritje në Çerdhen ditore në Rruga Koco Miho, parkimi në frontin e shtëpisë ose në rrugë.

  • Aperitif dhe vizitë
  • Fondue
  • ëmbëlsirë

Caquelon: Ju lutem na tregoni kur rregjistroheni se kush mund të sjellë një caquelon. Kush nuk mund te vijnë, por ka megjithatë një caqueelon, kërkohet të na tregojë kështu që ne mund ta marrim atë. Faleminderit!

Çmimi 1500 Leke për anëtarët, 2000 për jo anëtarët, 500 për fëmijë

Çdokush që mund të ofrojë një udhëtim ose ka nevojë për një, duhet të njoftojë në regjistrimin.

Ju lutem, regjistroheni deri më 11 Mars.

Ne gëzohemi për një takim të kendshme!

Për komitetin

Ueli Landolt, Nënkryetar (0694081552).


 

Details

Datum:
15. Mars
Zeit:
14:00 - 18:00

Veranstaltungsort

Çerdhe ditore Qendra Nehemia
Rruga Koco Miho
Durrës, Albanien
+ Google Karte